Işıl Çayırlı

isil_cayirliAdı Soyadı:
Işıl Çayırlı

Doğum Yeri Tarihi:
İstanbul, 17-2-1978   

Tenise Başladığı Yer ve Tarih:
ENKA - 1984

Kariyeri:
1993 16 Yaş Tek Bayanlar Türkiye Şampiyonu

Okulu:
Universty of Central Florida, İşletme-MBA

Kulübü:
ENKA

Backhand:
Çift El

Türk Tenisi Hakkındaki Düşünceleri:

Türk tenisi yavaş yavaş uluslararası seviyeye yaklaşıyor. Özellikle sponsorluk yasasının yürürlüğe girmesi ve İpek Şenoğlu gibi bir tenisçinin, diğer arkadaşlara idol olması son derece önemli. Gerekli olan sponsorları faaliyete geçirecek ve de onları tenise ve tenisçilere yönlendirecek kişi ve kurumların yaygınlaştırılması...

Genç Tenisçilere Tavsiyeleri:
Tenis hem sosyal ortam bakımından, hem de burslu okuma olanakları açısından çok elverişli bir spor. Uluslararası düzeyde bir sporcu olmak istiyorlarsa, olabildiğince yabancı turnuvalara katılmaları ve puan toplayarak basamakları tek tek tırmanmayı denemeleri. Ailelerde bu yolda ellerinden gelen desteği yapmaları. Ben bu açıdan kendimi hep çok şanslı hissettim.

Tenisle İlgili Bir Anısı:

Kapalı kort Türkiye Şampiyonasının finalinde Yonca Temizocak ile oynarken ilk seti 6/0 kaybetmiştim. Bu duruma düşmeme rağmen maçı bırakmayarak sonraki setleri 6/0 6/1 alıp şampiyon olmak beni çok mutlu etmişti.

Tenis Hayatı:
Tenise ENKA'da başlamam tabii ki büyük şans. Orhan Ataş, Ali Rıza Toptaş, Ali Göreç, Serkan Altun, Okan Armağan gibi çok değerli antrenörler ile çalışma ve tenisimi geliştirme fırsatı buldum. 16 yaş grubuna kadar bir çok turnuva oynadım ve iyi dereceler yaptım. 16 yaş birinciliğimin yanında 92-94 yıllarında Türkiye Çiftler birinciliklerim oldu.92-95 yılları arasında milli takımda oynadım. 16 yaşında Amerika'da athletic burs kazandım. Eğitimimi tamamlayıp Türkiye döndüm. Tenisten kopmadım ve son iki yıldır veteran turnuvaları oynuyorum. 2004 sezonunda klasmanı birinci bitirmeyi amaçlıyorum. Dileğim daha önce performans tenisi oynamış ve de ara vermiş olan herkesin bu turnuvalara katılmaları. Beni destekleyen sponsorlarıma teşekkür ederim.

Favori Oyuncuları:

Yerli:
Gülberk Gültekin, İpek Şenoğlu
Yabancı: Andre Agassi, Andy Roddick


Ali AYAZ - Ekim 2004

trt_3_8_3

Türkiye Tenis Federasyonu
Click for English
Click for English
Haberlere Ait Arşivimize Ulaşmak İçin Tıklayın...