Haluk Akkoyun

haluk_akkoyunAdı Soyadı:
Haluk AKKOYUN

Doğum Yeri Tarihi:
Eskişehir - 1981

Tenise Başladığı Yer ve Tarih:
Ankara Atlıspor KL. - 1991

Kariyeri:
Türkiye 12, 14, 16, 18 ve Büyükler Tek Erkekler Şampiyonu, 2003 yılı Türkiye Büyükler Tek Erkekler Şampiyonu

Tahsili:
Marmara Üni. Beden Eğt. ve Spor Bl.

Kulübü:
TED - İstanbul

Backhand:
Çiftel (solel ile kontrol)

Türk Tenisi Hakkındaki Düşünceleri:
Turnuva sayılarının artırılması ve sponsorluk olayının en kısa sürede geliştirilmesi gerekir. Aksi taktirde bundan daha ileri gidilebilmesi çok mümkün değil.

Genç Tenisçilere Tavsiyeleri:
Küçük yaşlarda iyi temel atılması en büyük sır ve de tabii ki çalışmak. Ben bayramlar dahil her gün çalıştım. Bu çalışmalar tüm on ve off kortlar dahil 4-5 saat civarında olmalı...

Tenisle İlgili Bir Anısı:
14 yaşta her sene yapılan Hitit Kupasını kazanmam beni en çok etkileyen tenis anılarımdan biridir. 12 ülke oyuncularının gelmesi ve kendi seyircimiz önünde uluslararası bir kupada başarı elde etmek beni çok gururlandırmıştı.

Tenis Hayatı:
İlk büyükler şampiyonluğumu ATK kapalı kortta 2002 de Barış Ergün'ü yenerek kazandım. 25 kez A ve 78 kez genç milli oldum. Tüm yaş gruplarında tek ve çift erkeklerde Türkiye birinciliklerini kazandım.

Favori Oyuncuları:
Yerli: Alaaddin Karagöz - Örnek aldığım oyuncu. Duygu Akşit -

Yabancı: Sampras: Kafamdaki tenisçi tipi. Steffi Graf: Bir daha zor gelir.

Haluk Atlıspor'da kortların etrafında gezerken o zamanki antrenörlerden tarafından yeteneği sezilip tenise başlatılanlardan. Ama esas Haluk ve yeğeni Can'ı uzun bir maratona hazırlayan İbrahim Uyar'dır. Gerçekten bu iki oyuncu ciddi ve sistemli şekilde çalıştırılmışlardır. O dönemde İbrahim ile yaptığımız tenis okullarından elde ettiğimiz gelirler ile kulübün karşılayamadığı yerlerde bu oyunculara malzeme konularında destek olduk. Bundan dolayı ufakta bir payım olsa beni gerçekten mutlu ediyor.


trt_2_4_3

Ekim 2003 - Ali AYAZ

Türkiye Tenis Federasyonu
Click for English
Click for English
Haberlere Ait Arşivimize Ulaşmak İçin Tıklayın...