Kondisyon

Genel kondisyon ve ağırlık çalışmaları kontrollü ve düzenli yapıldığı takdirde oyununuz üzerinde gerçek bir performans artışı sağlayacaktır. Kış aylarında arttıracağınız bu çalışmalar iyi bir tenisçi olmanın şartlarından biridir. Bu çalışmaların büyük bölümünü evinizde, dışarıda veya kortunuzda yapabilirsiniz. İşte size sürekli güncellenecek ve programlarla sunulacak olan performans sayfamız...

Dikkat: Bu sayfadaki çalışmalar tamamen kendi tecrübelerimize dayanmakta ve tenisçilere tavsiye amaçlıdır. Yapıldığı takdirde oluşabilecek sakatlıklardan dolayı tennis clinic herhangi bir sorumluluk kabul etmez!


kond_1_1 Mekik
Karın hareketleri belimizi kuvvetlendireceği gibi gövde rotasyonumuzu daha iyi kullandırarak tüm vuruşlarımızı hızlandıracaktır.
kond_2_1 Stretching
Esnetme hareketleri bizce bir sporcunun en önemli temel hareketleri. Bu bölüm altında tüm kas grupları ve özellikle tenisle ilgili olanları bulabilirsiniz. Sakatlanmak istemiyorsanız ve daha iyi performans için alışkanlık haline getirmelisiniz. 30-12-2006
kond_3_1
Teniste Güç
Eğer siz bir topa yetişemiyorsanız ve yeteri kadar vuracak gücünüz yoksa doğru tekniğinizi uygulayabilir misiniz? Günümüz tenisinde teknik bilgi ve kapasite kadar atletik güçte çok önemli!.
kond_4_1
Push Up
Tüm oyuncuların her yerde çalışabilecekleri en temel kuvvet hareketlerinden. Animasyonlu görüntü için sayfaya bakınız.
kond_5_1 Önkol - 1
İlk başlamanız gereken kas grubumuz bilekler, elbowdan korunmak ve raket hakimiyeti için kuvvetli bir önkola ihtiyacımız var.
kond_6_1
Omuz - 1
Teniste en çok kullanılan kasların başında omuz, çift el backhand oynayanlarda ise iki omuz birden devreye girmektedir. Fazlaca yıpratılan bu kasların hem sakatlanmasını engellemek hem de daha performans için size basit bir hareket..
kond_7_1
Omuz - 2
Omuz Kası ile ilgili başka bir hareket. Aynı çalışmada ya da farklı zamanlarda deneyebilirsiniz.
Türkiye Tenis Federasyonu
Click for English
Click for English
Haberlere Ait Arşivimize Ulaşmak İçin Tıklayın...