Oyun Seviyenizi Ölçün

oyun_seviyesi

usta_logoYandaki siteden çevirisi yapılmıştır.. Ocak 2000 - İlhan Kesken

1 İsveç 10 milyonluk bir ülke olmasına rağmen Davis Cup Şampiyonluklarının yanı sıra ferdi alanda da B.Borg, M.Wilander, S.Edberg, T.Enquist gibi her beş senede bir dünyanın bir numarasına yerleşmiş oyuncular yetiştirmektedir.
2 İspanyollar futboldan formüla yarışlarına, binicilikten atletizme kadar son derece disiplinli ve kariyerli bir spor yaşantısına sahiptirler. Teniste de toprak kortlar başta olmak üzere hem bayan hem erkeklerde Amerika Birleşik Devletleri ile yarış eder haldedir. Coğrafik olarak bize çok yakın olan bu ülkenin tenis ilerletme teknikleri, tennis clinic tarafından başarıyla uygulanmaktadır.  


Türkiye' de tenis dersi alanlar genellikle yan dön, kolunu kırma gibi robotik hareketler yapmaya zorlanmaktadırlar. Bu tür fabrikasyon kalıplar kendi stilinizi engellediği gibi, hareketlerinizi kontrol etmeyi zorlaştırır, tenis oynayamaz hale gelebilir ya da kronik alışkanlıklar elde edebilirsiniz. TENİS oyundur ve maça göre test edilir, her vuruşun bir diğerine benzemesi imkansızdır. tennis clinic size kendi imzanızı yaratır.

Oyun Seviye Kartı ile ilgili genel bilgiler:

16 yaşından büyüklere biomekanik bilgi verilir.

  • Tavsiye edilen oyun süreleri motor beceri, isteklilik, çocukken spor yapmış olmak, haftalık oyun sayınız, yaş ve cinsiyetinize göre farklılıklar gösterebilecektir.
  • İlk 10 dersinizden sonra partner bularak antrenmanlara başlamalısınız.
  • Bu programda haftada en az iki antrenman yapmanız tavsiye edilir.
  • Çocuklarda başlangıç yaşı 6'dır. Çocuklar için bu program 10-12 senede geçerlidir.
Okuma: 46552
Yorumlar (1)add comment

Yorum yaz

busy
Türkiye Tenis Federasyonu
Click for English
Click for English
Haberlere Ait Arşivimize Ulaşmak İçin Tıklayın...
MambWeather
Ankara
--- °C
Ankara °C | İstanbul °C | İzmir °C