Türkiye'de Tenis Medyası

Tenis Klinik olarak yine bir ilke imzamızı atıyoruz. Türkiye'de sınırlı olan tenis kitabı, dergi, dvd ve diğer görsel ürünlerin tanıtımı ve içeriklerini, nerede bulabileceğinizi kısaca istediğiniz kaynaklara daha sağlıklı ve hızlıca kavuşmanızı amaçlıyoruz. Sizlerde bu türevlerde takip ettiğiniz okuduğunuz yada seyrettiğiniz şeyleri burada tenis dostları ile paylaşarak Türk Tenisinin kalkınmasına destek olabilirsiniz. 7 Kasım 2007 Ali AYAZ

medya_1_1

Tenis Kitapları
Günümüz bilgi akış ve paylaşımının sınırsız ve çok rahatladığı bir sürece gelmemize rağmen yine de kitaplar öğrenim konusunda başvurulan ilk araç olma özelliğini sürdürmektedir.. Maalesef Türkçe tenis kitabı yok denecek kadar az ve sağlıksız bir yapıdadır. Bu durumu düzeltmek amaçlı olarak yazarlar her aşamadaki eserlerini buradan tanıtma imkanı bulabilecek, ayrıca halihazırdaki kitapları öğrenecek ve içeriklerine ulaşabileceksiniz..

medya_1_2

Tenis Dergileri
Yıllardır hayatını sürdüren birkaç dergimiz ile yeni çıkanlar...

medya_3_1

TV de Tenis Yayınları
Tenis yayınları dediğimizde eskiden TRT vardı. Artık bu konuda Eurosport'un yanında CNN Türk, NTV, D Sport ve diğer kanalların program ve yayın akışlarını bulabilirsiniz. ( Hazırlanmaktadır )

medya_i

İnteraktif Yayınlar
Piyasada bulabileceğiniz cd, dvd ve buna benzer drill, maç ve eğitim gibi yayınların linkleri ve kapsamları... ( Hazırlanmaktadır )

basin_ani

Basında Tenis
Ulusal gazetelerde tenis ile ilgili yayınlanmakta olan makaleleri 1996 yılından beri sayfalarımızda takip ediyorsunuz. Köşe yazarlarının öğretici, bilgilendirici, popülerite ve tenise sempatiyi arttıran yazıları seçilerek arşivlenmektedir.

www

Linkler
Türkçe olarak kurulmuş tenisin gelişimine katkı sağlamaya çalışan sitelerin yanısıra, kulüplerimizin ve turnuva organizasyonlarının sitelerini bulabilirsiniz.
  Üniversite Tezleri
Üniversitelerimizin beden eğitimi bölümlerinde tenis konusunda uzmanlık almış olup, yüksek lisans çalışması yapmış antrenörlerin tezleri buradan arşivlenerek yapılan araştırmaların sonuçlarından faydalanılabilecektir.
Sayfa yapım aşamasındadır. Linklerin bir bölümü çalışmamaktadır. Teşekkürler

Türkiye Tenis Federasyonu
Click for English
Click for English
Haberlere Ait Arşivimize Ulaşmak İçin Tıklayın...
MambWeather
Ankara
--- °C
Ankara °C | İstanbul °C | İzmir °C