İpek Şenoğlu

ipek_senogluAdı Soyadı:
İpek ŞENOĞLU

Doğum Yeri Tarihi:
Eskişehir, 8 haziran 1979

Tenise Başladığı Yer ve Tarih:
Eskişehir Organize Sanayi Tenis Kl., Raketi ilk elime alışım 4 yaş, ancak ciddi tenis antrenmaları 14 yaşında iken başladım.

Backhand:
Sağ el, çiftel backhand

Medeni Hali ve Tahsili:
Bekar, Üniversite

Türk Tenisi Hakkındaki Düşünceleri:
Türk Tenisi şu anda yeni doğmuş bir bebek gibi, her şey sırasıyla olmalı, emeklemeli, yürümeli ve sonra koşmalıyız. Sadece yurt dışında bir oyuncunun bu işi kafaya koyup gitmesi yeterli değil. Burada tüm tenis birimlerinin (hakemler, antrenörler, medya..) işlerini en iyi biçimde yapması ve yurtdışında tecrübe kazanması gerekiyor. Diğer önemli konu ise bana güvenen sponsorların diğer arkadaşlarım içinde çoğalması ve bu konunun öncelikle ele alınması şart gibi diye düşünüyorum.

Genç Tenisçilere Tavsiyeleri:
Azimle çalışmaları, inançlı olmaları, mümkün olduğunca uluslararası turnuva oynayarak daha genç yaşlarda tecrübe kazanmaları.

Tenisle İlgili Bir Anısı:
US Open'da çift maçımızdan önce soyunma odasında Martina Navratilova "Sen Türkmüsün?" diye sordu ve tanışmak istedi. "Merhaba benim adım Martina Navratilova" dedi. Ben merhaba benim adım İpek Şenoğlu demek yerine çok heyecanlanmış olmalıyım ki ancak "Ben Sizi tanıyorum" diyebildim. Sonra çok güldük.

Tenis Hayatı:
Ocak ayında

Favori Oyuncuları:
Yerli:
Yabancı: Steffi Graf
İpek Şenoğlu resmi sitesi: www.ipeksenoglu.com

Hazırlayan: Ali AYAZ - Ekim 2004

 

trt_2_5_3

İpek Şenoğlu ile ilgili çok güzel şeyler yazdık. Ancak şu bir gerçek ki Türk Tenis tarihine girdi. Türk Tenisinin kendine güvenini arttırdı, gençlerimize umut verdi, itibarımızı arttırdı. Başarılarının artmasını ve sağlıklar diliyoruz. TEBRİKLER... AA

trt_2_5_4

US Open 2004 maç sonrası...

trt_2_5_5

yeni resimler yakında...

trt_2_5_6

China Nisan 04

trt_2_5_7

Ekim 2004 Cumhuriyet Kızları - TED Kulübü

trt_2_5_8

Ekim 2004 Cumhuriyet Kızları - İpek Şenoğlu - Pemra Özgen


Türkiye Tenis Federasyonu
Click for English
Click for English
Haberlere Ait Arşivimize Ulaşmak İçin Tıklayın...