KULÜPLERİMİZİ TANIYALIM

ClubSporium Akatlar Yaşam Pınarı

Türkiye’nin en güzel spor komplekslerinden biri olan İstanbul Akatlar ClubSporium sadece spor merkezi değil adeta bir yaşam merkezi. Hiç kimse tesis açıldığında bu kadar mükemmelini beklemiyordu. Yabancı ülkelerdeki spor yatırımlarını görünce herkes bir ağız olmuşçasına adamlar yapıyor kardeşim, demişizdir. Sanayici İş Adamı Sayın Saffet Çerçi’de Avrupa’daki gibi Yaşam Merkezi diyebileceğimiz bir yer yaptı. Akatlar ClubSporium’un görselliğine bakıp yabancı iş adamlarının yaptığı bir yatırım sanmayın. Tamamen yerli sanayi bizden birileri, Anadolu Kaplanları yaptı. Otuz milyon doları bulan bir yatırımla Akatlar İstanbul’da tam 30 bin metrekarelik herkese hitap eden Türkiye’nin en büyük spor ve yaşam alanı.

Tesise ilk girdiğiniz anda katlı otoparkı, vale park sistemi, özel güvenlik görevlileri ve temizlik firması tarafından 24 saat kontrollü olarak temizleniyor olması insana güven veriyor. Akatlar ClubSporium son teknoloji ekipmana ve yüksek tavana sahip. 1250 m2 alanda fitness ve Gym’i, tüm hava şartlarında golf oynayabileceğiniz Türkiye’nin ilk Indoor Golf Kulübü, golf simülatörleri eşliğinde dünyanın en popüler 25 sahasında, gerçek golf ekipmanları ile golf oynayabilecek, aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte keyifli anlar yaşayacaksınız, birlikte sohbet ve iş görüşmeleri yapmak isteyen golf severlerin yeni buluşma noktası olacak. Tenis bölümünde, üç tanesi tribünlü, ısıtmalı ve kapalı olmak üzere toplam altı tane uluslararası standartta tenis kortları, açık ve kapalı yarı olimpik yüzme havuzları, squash alanları ve tribünlü streetball sahasının yanı sıra basketbol, tırmanma duvarı, masa tenisi gibi daha pek çok alternatif aktiviteler de yer alıyor. Kids Club bünyesinde üye çocukları güven içinde, eğlenirken öğreniyorlar.
Life Co işletmesindeki Türkiye’nin konaklamasız en büyük SPA merkezinde; geleneksel Türk hamamlarından sauna ve buhar odalarına, Uzak Doğu masajlarından aroma terapilere, anti-aging’den detoksa pek çok yöntemle kendinizi yeniden bulabileceksiniz. Kuaförü, kuyumcusu, City Farm ürünlerinin satıldığı marketi, dostlarınızla lezzeti keşfedeceğiniz Hayal Kahvesi ve Starbucks Coffee gibi şık restoranları var. Sağlığına düşkün olanları da unutmamışlar, onlar içinde iki tane sağlıkçı kafeleri var. Buradaki Hayal Kahvesi farklı, canlı müzik yok 23.00’a kadar hizmet veren ClubSporium’un mola adresi. Gündüz vakti iş adamlarının nefes aldığı, gecede herkesin eğlenebileceği bir ortam yaratmışlar. Girişleri uzay çağını yansıtıyor desek yeridir, içeriye parmak iziyle alıyorlar. Soyunma odasında dolaplar elektronik sistemle şifreyle açılıyor. En büyük teknoloji de yürüyüş ve koşu bantlarında, çocuklardan spor yapmaya vakit kalmıyor bahanesine sığınanların son durağı. Ailece spora teşvik eden bir sistem var. Çocuğunu Kids Club’a bırakan yetişkinler doğruca yürüyüş bandına ve önlerindeki ekrandan çocuklarını takip edebiliyorlar. Rahat bir şekilde yüzüp ya da tenis oynayabiliyorlar. Makam aracı kullanan üyelerini de düşünmüşler, şoförleri için tasarlanan Driver Lounge’da (Şoför dinlenme alanı) unutmamak gerekir. Kısacası kapıdan giren herkesi memnun etmek ve büyülemek için her hizmeti düşünmüşler
Gençlerin dostluk kulübü Junior Club, şömine karşısında keyifli sohbetler yapabilir ya da satrançla sohbetlerinizi tatlı bir rekabete dönüştüreceğiniz üye lounge alanı, birbirinden keyifli film ve maçlara ev sahipliği yapacak özel sinema odası, işinizi takip edebilme imkanı sunan kablosuz internet bağlantısından faydalanabilirsiniz. Kulüp içinde tenis ve kayak malzemelerinde alışveriş yapacağınız Fıscher spor mağazası bulunmaktadır. Akatlar ClubSporium üyelerine adeta bir Yaşam Merkezi hizmeti ve konforu sunuyor. Akatlar ClubSporium’u gezip de hayran kalmamak elde değil, bütçeme ve gönlüme uygun spor salonu arıyorum ama burası çok lüks diye düşünmemeniz gerekir. Gün geliyor giyim kuşama, yeme içmeye, tatile ve nice gereksiz harcamalar yapılıyor. Toplum olarak sağlığa yatırım söz konusu olunca elimizi sıkı tutuyoruz. Oysa yılda iki tatil masrafına şehir merkezinde sizlere on iki aylık tatil programı sunuyorlar.
Son yılların yükselen değeri haline gelen, büyük bir başarı grafiği gösteren bu güzide grubun, Yönetim Kurulu Başkanlığını Sanayici İşadamı Saffet Çerçi, Başkan yardımcılığı Sedat Yokuş yürütülmektedir. Üç yıl içinde büyük yatırımlar yaparak ClubSporium'ları iddialı birer Spor ve Yaşam merkezleri haline getirdiler. 2009 yılı içinde yeni bir tesis temeli attılar. İnsanımıza sağlıklı ve dinç olmaları için, sporu sevdirmeyi ve yaptırmayı ilke edinmişler. Gerçekten bu ekip insanların hayal dahi edemediği projeleri markalar haline getirip hayata geçiriyor. Ülkemize güzel tesisler kazandıran, Spor ve Yaşam Merkezlerinin zincir halkalarını oluşturan bu ekibe, Türk Sporu adına şükranlarımız sunuyoruz. 
Sağlıklı bir yaşam, formda ve zinde kalmak isteyenler için, Türkiye’nin en büyük spor ve yaşam merkezi olan, Bir Masal Şehri Akatlar ClubSporium şehir merkezinin tam ortasında ve tüm kavşaklara çıkan güzel bir yerde bulunmaktadır.

Erkan BAYAZITLI

 
Türkiye Tenis Federasyonu

KULÜPLERİ TANIYALIM

Click for English
Click for English
Haberlere Ait Arşivimize Ulaşmak İçin Tıklayın...
MambWeather
Ankara
--- °C
Ankara °C | İstanbul °C | İzmir °C