Yeni Rally Ball

th_10_21999 Temmuz ayın da ITF (Uluslararası Tenis Federasyonu) normal tenis topundan %6 daha büyük, 2 gram daha hafif olan yeni RALLY topunun denenmesine karar verdi. Halen Davis Cup (Ülkeler arası tenis karşılaşmaları) ve USTA (Birleşik Devletler Tenisçiler Birliği) liglerinde oynanmaktadır.

Yeni rally topu havadaki sürtünmenin artması nedeniyle biraz daha yavaş seyredecek, buda aşağı yukarı oyun içerisindeki rally lerin % 25 artmasına neden olacaktır. Wimbledon gibi hızlı kortlarda ace ler azalacak, özellikle çok seyirci kaybı yaşayan erkek maçları zevklenecektir. Böylece sadece hızlı servisleriyle bu kortlarda maç alan oyuncular azalacaktır.

Görüş artacağı için hobi oyuncularıda, tv seyircileride topu daha net izleyebileceklerdir.

ITF bu kararını alırken hem oynayanların, hem de seyircilerin tenisin sadece servis atışlarıyla sonuçlanan bir oyun olmamasını, tenisin tüm vuruşlarının ve mücadelenin biraz daha artmasını planlamaktadır.

tennis clinic 1990 yılından buyana yaptığı çalışmalarında, hem yeni başlayan öğrencilerine, hem de eski sporcularına RALLY‘e dayalı bir tenis öğrenim ve geliştirme tekniği uygulamaktadır. Bu yöntemle herkes tenis oynamayı sevmekte, hatta işi biraz ciddiye aldığında turnuvalara bile girebilmektedir. Böylece tennis clinic oyuncuları yeni tenis topuna çok kolay adapte olacak ve avantaj kazanacaktır.

İsteyen oyuncularımızı Eylül den itibaren yeni rally topları ile çalıştıracağız.
Okuma: 19739
Yorumlar (1)add comment

Yorum yaz

busy
Türkiye Tenis Federasyonu
Click for English
Click for English
Haberlere Ait Arşivimize Ulaşmak İçin Tıklayın...
MambWeather
Ankara
--- °C
Ankara °C | İstanbul °C | İzmir °C