Son Güncelleme : 21  Ağustos 2013
 
butik tenis okulları

2012 - 2013 tennis clinic tenis okulu grup dersleri ilk sezonu 21 Eylül 2013 - 26 Ocak 2014; ikinci sezonu ise 15 Şubat 2014 - 15 Haziran 2014 tarihinleri arasında devam edecektir. Kurs dönemi 18 haftalık iki dilimden ( toplam 36 haftadan ) oluşmaktadır. Grup çalışmalarımız gelişim kalitesinin maximum olması amacı ile 6 kişiden oluşmaktadır. Sezon boyunca kayıtlar devam etmektedir. 

           60 DAKİKA TENİS & KONDİSYON 

 

                    istediğin kadar oyna 

       * Öğrenciler kurs sezonunda (kendi aralarında) kortlar 

    boş olduğunda Ücretsiz olarak (Isıtma ve Işıklandırma ücretleri

                              hariç) kortları kullanabilirler.

Tenis öğrenimi çocuk yaşlarda sayısı yüksek gruplarda çocukların sıkılıp tenisi tamamen bırakmalarına neden olabilmektedir. tennis clinic bu yüzden öğrenim kalitesinin azami olabilmesi amacı ile 6 kişilik butik tenis okulları yapmaktadır.

   t.o. grup arka

 ÇALIŞMA SAATLERİ 

   Haftada 2 gün (daha fazla antrenman isteyen oyuncular ayrıca değerlendirilir) Cumartesi, Pazar günlerinde yapılacaktır. 


   Antrenman ve dersler başladığı tarihten itibaren teknik olumsuzluklar haricinde devam eder. Bayramlar ve yılbaşında program yapılmaz. Derslerine herhangi bir mazeret ile gelemeyenler kurs süresince diğer gruplarda boşluklar oluşur ise buralarda telafi yapabilirler.

 

 PROGRAMLAR
micro tenis: 4-6 yaş aralığındaki çocuklara tenise yönelik koordinasyon ve beceri geliştirme çalışmalarıdır.  

minitenistema

 

mini tenis :  7 - 8 yaş arası çocuklar; koordinasyon, zamanlama çalışmalarının yanında detaysız vuruşlarla topu oyunda tutmaya yönelik çalışmalardır.

midi tenis : 9-10 yaş arası çocukların; koordinasyon, beceri gelişimi, taktiksel oyun durumlarının tanıtılması, çeşitlilik ve yaratıcılık duygusunun geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

maxi tenis: 11 yaş ve üstü için tekniğin yalınlaştırılması, vuruşlarda istikrar, yeni tekniklere giriş, maç deneyimi geliştirme ve kondisyon çalışmalarından oluşmaktadır.

 

 

2013 & 2014 SEZON TAKVİMİ 


t.o.2013.14.takvim_web

 

 


ÜCRETLENDİRME 

 

t.o.2013.14.fiyat_web

 

 

* Yukarıdaki tabloda verilen fiyatlar 2 gün katılımın olduğu 6 kişilik gruplar içindir. Her iki kulübümüz için de geçerlidir.

 

* Fiyatlarımız TL olup KDV dahildir. Haziran 2014 tarihine kadar geçerlidir.

 

* Tenis okulları ile ilgili bilgiler kulüplerimize göre farklılıklar gösterebilirler. Lütfen ayrıntılı bilgi için antrenörlerimiz ile irtibata geçiniz..

 

* Kurslara istenen tarihlerde kayıt yapılır ve ücretlendirme geçmiş haftalar için düşürülür.

 

 

 

BİLGİ VE SORULARINIZ İÇİN : 

 

"tennis clinic club - konutkent ll" : tel: 242 00 05

 

"tennis clinic performance - ümitköy" : tel: 236 07 09

 

 Ne kadar çalışılmalı?

 

Acaba tenis oynama seviyesi ne sürede ve nasıl geliştirilebilir. Yetiştirilecek sporcu başlangıç için 6 yaşında ise Performans bölümümüzdeki yol haritamız ile hareket edebilirsiniz. Ancak burada hedefiniz sosyal tenis ise ( başlangıç yaşı önemli değil ) o zaman daha az saatler yine iyi sonuçlar almamızı sağlayacaktır.

Bizdeki 6 lı gruplar sayının az olması ile özellikle 6-10 yaş arası çocukların performans tenisi ( lisanslı oyuncu ) oynayabilme potansiyelini devam ettirmektedir. Ancak 11 yaşından itibaren seçim yapılmalı tenis ikinci planda bir spor ve hoby aracı olarak kalacaksa haftada bir günlük çalışmalar ve yaz kampı takviyeleri ile iyi bir çizgi sürdürülebilir. Turnuvalara katılım isteniyorsa o zaman çalışmalar iki üç katına çıkarılmaya başlanmalıdır.

Günümüz okul şartlarında sürekli ders ve kurs alan çocukların bu sistem içinde tenis oyuncusu olabilmeleri maddi manevi güç gözükmektedir. Oyunculuk zor bir yolculuk gerektirdiğinden, hem veli hem çocuk için normal bir oyuncu ( sosyal tenis ) planlaması yapmak daha optimum bir davranış olacağı görüşündeyiz.

Zaman zaman veliler çocuklarının yetenekleri ile ilgili sorularda bulunuyorlar. Çok kısaca söylemek gerekirse yetenek oyun oynama isteği taşıyan, kortta vakit geçirmek ve çalışmaktan hoşlanan çocukları yetenekli sayıyoruz.


6'lı gruplar ve yaz kamplarına devam eden öğrencilerimize 8 - 12 yaşındakiler için Ankara Turnuvalarına katılım yapılacaktır.

 

6'lı gruplarımız ile ilgili duyuruları görmek için lütfen tıklayınız. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Türkiye Tenis Federasyonu
Click for English
Click for English
Haberlere Ait Arşivimize Ulaşmak İçin Tıklayın...