Türkiye’den neden iyi tenisçi çıkmıyor?

th_19_2Sürekli bana bu soruyu sorarlar. Türkiye’den iyi ne çıkıyor ki? Her TV kanalı futbol, gazeteler futbol, her sokak arası halı saha ... Zar zor ikinci kez dünya kupasına kaldık. Emin olun futboldaki imkanların yarısı teniste olsun biz ortalığı süpürürüz. Türk tenisinin gerçek sorunlarını ayrı bir yazıda dile getireceğim. Burada sadece kendi çalıştığı sektörde hiçbir yurtiçi ve dışı varlık gösterememiş kişilerin niye tenisçi çıkmıyor sorusuna rahat cevap verebilesiniz diye değinmek istedim.

Bu soruyu soran kişi emin olun kendisi hiçbir şey yapmayıp konuşan tiplerdendir. Çünkü Türkiye'de parmakla sayılacak kadar kort olduğu, basının, TRT3 ve NTV haricinde neredeyse hiç ilgilenmediği, halkın pahalı olması nedeniyle %99'unun eline raket almadığı ülkemizden tabiki tenisçi çıkması zordur. Ancak belirli kulüp ve oyuncuların yeni sponsorlarla önümüzdeki bir iki yıl içinde ilk 200'e oyuncu sokacağımızı düşünüyorum.

tennis clinic olarak amacımız gelişim sürecimizi tamamladığımızda Avrupa çapında oyuncu yetiştirmek için var gücümüzle çalışacağız.

Ali AYAZ
04 Nisan 2002
Okuma: 17094
Yorumlar (5)add comment

Yorum yaz

busy
Türkiye Tenis Federasyonu
Click for English
Click for English
Haberlere Ait Arşivimize Ulaşmak İçin Tıklayın...
MambWeather
Ankara
--- °C
Ankara °C | İstanbul °C | İzmir °C