Performans Tenisi

2008'in ilk hizmeti lisanslı oyuncu diye adlandırdığımız performans tenisçilerine yönelik bilgilerin aktarılacağı yeni sayfamız ile Sizlere bir oyuncunun yetiştirilmesi sırasında ihtiyacınız olan konuları yayınlayacağız. Sitemizin diğer bölümlerinde de bu konu ile ilgili bilgiler olmakla beraber bu bölümde ayrıntılara yer vereceğiz. Bu konular yine konu niteliği ve sunumu ile bir ilke imza atacak. En önemlisi Türkiye'de bugüne kadar yapılmış ve yapılacak olan kurslardaki bilgilerin derlemesini antrenör ve oyuncuların paylaşımına açacağız. Bunun yanı sıra her türlü yabancı yayın çevirisi, videolar, driller ve sizlerden gelen tüm bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz. 12 Ocak 2008 Ali AYAZ

perf_1_1 Tenisçi Olması Düşünülen Çocukların Uzun Dönem Gelişiminin Genel İskeleti
Bu konu hem antrenör hem de velileri en çok ilgilendiren konuların başında geliyor. Kaç yaşında tenise başlanmalı? Nasıl bir yükleme ve yol izlenmeli? gibi konular yıllardır oyuncu yetiştiren antrenörlerce ortalama rakamlar elde edilmiştir. İşte Size dikkat etmeniz gereken yol haritası.
perf_2_1 PERFORMANS OYUNCULARINDA BIKKINLIK
Garces’in 1995’te bir grup genç tenisçi üzerinde yapmış olduğu araştırmaya göre; tenisçilerin neredeyse yarısı en az bir nedenden ötürü bıkkınlık yaşamıştır.
perf_3_1 Üst düzey tenis oynayıp ( 13 - 18 yaş ) üniversite eğitimini burslu yapabilmek için izlenecek yollar:
Özellikle ABD, şampiyon ve milli tenisçilerimizi tenis bursu ile üniversitelerine alarak hem oyuncularımızın tenis hayatını sürdürmelerine hem de yurt dışında masrafsız eğitim olanağına kavuşmalarını sağlamaktadır.
Türkiye Tenis Federasyonu
Click for English
Click for English
Haberlere Ait Arşivimize Ulaşmak İçin Tıklayın...