foto_8_2

Ankara Atlıspor Kulübü Tenis Lig Takımı
1.Lig Takımı ve Yöneticiler - Kulüp kapalı kortu, Ankara 1993


Tamamen amatör ruhla kurulup çalışan bu takımla play off oynayıp Türkiye 4.sü olma başarısını gösteren takımımız...
Takım tamamen İbrahim'in büyük çabaları ve şu andaki başkan Kenan Araz'ın destekleriyle oldu. Nihat Abi eşofmanlarımızı almıştı. Sencer Abi kulübün onursal başkanı olarak da hepimize sürekli desteğini verdi. Tenisin Atlıspor'da gelişmesinde etkili olan yöneticilerimize bir kez daha teşekkür ederiz (Bu arada İnanç Ayas, Kayhan Ertürk, Bülent Göncü, Enver İman ve adını şu anda yazamadığım kişileri unutmamak gerekir.). Tenis bugünde Yusuf Tereyağoğlu ile emin ellerde ilerliyor.

Takım tamamen İbrahim'in iki jenerasyon öğrencileri (ilk jenerasyon: Neşet, Murat, Burak, Kerem, Serhan biraz Okan) (İkinci jenarasyon: Serkan, Can, Haluk...) ve İsmail ile Ben'den oluşuyordu. Takımın sıfır maliyeti vardı. Malzeme ve deplasman giderlerini tenis okulları düzenleyip, buralardan oluşan bütçelerden çıkartıyorduk. Amatör ruh ve istek, dolu dolu tenis günleri yaşamamızı sağladı.

Resimdekiler:

Üst Sıra (soldan sağa): Emre Kandiyeli, İbrahim Uyar, Sencer Güneşsoy, Neşet Cireli, Nihat Özdemir, Kenan Araz, Ali Ayaz

Alt Sıra (soldan sağa): İsmail Geliç, Serhan Gür, Can Akkoyun, Haluk Akkoyun, Murat Çağlar, Serkan Araz

Emre Kandiyeli : Takmın menejeri; Emre hem takımı organize eder, hem antreman yaptırır, hem restoranı işletirdi. Şimdi Eximbank'ta görev yapıyor.

İbrahim Uyar: Ankara Atlıspor Kulübü'nün antrenörü, şu andada Kulübün tenis bölümünün işletmecisi

Sencer Güneşsoy: Kulübün onursal başkanı. Eski gazeteci ve yönetici. Halen Binicilik Federasyonu Başkanı.

Neşet Cireli: Takımın kaptanı, süper servisli Neşet takımın her zaman yanındaydı. Federasyon Başkanlığı yapan sevgili babası Ertan Cireli'de tenisi her türlü platformda(Turizm,TBMM gibi) destekleyip icraat yapmış ender kişilerdendir. Neşet şimdi İstanbul'da finans sektöründe çalışıyor.

Nihat Özdemir: Kulübün başkanlığını yapmış, kulübün büyümesinde ve tenis tüzüğü kazanmasında yukardaki kişilerle beraber en etkili isim olmuştur. Tenisin her zaman en büyük destekçilerinden olmuştur. Limak İnş. sahibi ve Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyesidir.

Kenan Araz: Kulübün şimdiki Başkanı, o zamanki tenis kaptanı. Tüm aile tenisin en büyük destekcileri. Prof Dr. Kenan Araz Hacettepe Üni. Diş Hekimliği fakültesi öğretim üyesi.

Ali Ayaz: Beni zaten yeteri kadar biliyorsunuz.

İsmail Geliç: Adanalı İsmail, güzel oyunu ve dostluğu ile takımda uzun süre oynadı, Ankra'da serbest çalışıyor ve tenise devam ediyor.

Serhan Gür: İbrahim'in gözdelerinden. Tenise aşık olan Serhan beden eğitimi bölümünü tamamladı, bir süre Sportsda hocalık yaptı. Şimdi ise Bilkent Üni. Spor Bölümünde akademik çalışmalar yürütüyor.

Can Akkoyun: Can ve Haluk yoktan var edilmiş iki Türkiye Şampiyonu. İbrahim'in inatı ve büyük gayretlerle şimdi Türkiye'nin en iyi kulüplerinden biri olan TED te oyunculuk yapıyor, hem de öğrenimlerini sürdürüyorlar.

Haluk Akkoyun: Can'ın hikayesiyle aynı, Haluk üstüne birde Türkiye Büyükler Şampiyonluğu ekledi.

Murat Çağlar: Takımın neşe kaynaklarından, Bilkent İşletmeyi bitirdi. Şimdi İstanbul'da bankacılık yapıyor.

Serkan Araz: Serkan çok yetenekli bir oyuncu olmasına rağmen tenis hayatını diğerleri gibi üniversite yolunu seçerek bırakanlardan, ablası Gamze ile Atlıspora çok emeği geçenlerden...

Yayın tarihi 1 Nisan 2003

Türkiye Tenis Federasyonu
Click for English
Click for English
Haberlere Ait Arşivimize Ulaşmak İçin Tıklayın...