Avustralya Açıkta Şampiyon Wawrinka

wawrinka1Finalde Rafael Nadal’ı 6-3 / 6-2 / 3-6 / 6-3’lük setlerle deviren Stanislas Wawrinka Avustralya Açık 2014 şampiyonu oldu.

 

Maça müthiş başlayan Wawrinka henüz ikinci oyunda servis kırarak yakaladığı avantajı set sonuna kadar sürdürmeyi başardı ve finali bir sürprizle açmamızı sağladı.

 

İkinci sette yaptığı bir vuruş sırasında belinden sakatlık geçiren Nadal için önce korta doktor geldi. Daha sonra sağlık molası alan İspanyol raket soyunma odasına gitti. Bu sırada Wawrinka ile hakem CarlosRamos arasında bir tartışma yaşandı. Wawrinka, Nadal’ın içeri gidişinin nedenini öğrenmek isterken, Ramos bunu söyleyemeyeceğini belirtince tartışma uzadı.

 

Yedi dakikalık aradan sonra korta dönen Nadal bazı seyircilerden tepki gördü. Kortta hareket etmekte oldukça zorlanan Nadal, zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadığı bu seti de 6-2 kaybetti.

 

Aralarda gördüğü tedavilerle toparlanan Nadal çok iyi başladığı üçüncü seti kazanarak maça tutundu. Dördüncü setin son bölümünde üst üste servisler kırılırken, maç için servis attığı oyunu sıfıra karşı kazanan Wawrinka kariyerinin ilk Grand Slam şampiyonluğuna ulaştı.

 

Wawrinka aynı zamanda hem 1, hem 2 numaralı seribaşıları yenerek Grand Slam şampiyonu olan ilk oyuncu oldu.

 

eurosport - 26 Ocak 2014

Türkiye Tenis Federasyonu
Click for English
Click for English
Haberlere Ait Arşivimize Ulaşmak İçin Tıklayın...